Öğrencilerimize TRT'den bir ödül daha...

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesine TRT’den bir ödül daha

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda 3. oldu. 35 üniversite arasından Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ödül kazandı. Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ödül kazanmaya devam ediyor.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca, üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nın ödülleri sahiplerini buldu.
Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız televizyon haber programı kategorisinde, Fırat Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci'nin eserlerini konu edilen belgesel program çalışmasıyla 3.’lük ödülü kazandılar.

Rektör Demirdağ, öğrencileri makamında konuk etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda ödül kazanan İletişim Fakültesi öğrencileri Zeynep Parmaksız, Üstün Üstündağ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik, RTV Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Feridun Nizam ve Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci’yi makamında kabul etti.

Kazanılan başarıdan dolayı öğrencileri yürekten kutladığını söyleyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Öncelikle bu başarıyı elde ederek hem kendi hayatınızda önemli bir deneyim kazandığınız hem de üniversitemizin adını ulusal alanda duyurduğunuz için siz öğrenci arkadaşlarımızı ve danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Okuduğunuz, öğrenim gördüğünüz alanla ilgili göstermiş olduğunuz hassasiyet ve gayretiniz için sizleri kutluyorum.” dedi.

Televizyon haber programı kategorisinde 3.’lük ödülü alan, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız’ı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, öğrencilere tablet hediye etti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik’in de hazır bulunduğu ziyarette bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Demirdağ, bu başarıların sağlanmasında İletişim Fakültesi ile Fırat Radyo ve Televizyon bölümünün önemine dikkat çekerek, alınan başarıdan dolayı başta öğrenciler üzerinde emekleri olan İletişim Fakültesi öğretim üyeleri olmak üzere, öğrencileri yürekten kutladığını belirtti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çelik, öğrencileri ağırladı

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik de Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız’ı makamında kabul ederek başarılarından dolayı öğrencileri kutladı. Dekan Prof. Dr. Aydın Çelik ödül kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Ödül alan öğrenciler gazetemizin sorularını cevaplandırdı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca, üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen " TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" '' Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde  bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi , Radyo Televizyon ve Sinema bölümü  öğrencileri olarak, Televizyon haber programı kategorisinde, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci'nin eserlerinin konu edildiği haber programı çalışmasıyla 3.’lük ödülü aldınız. Öncelikle sizi tebrik ediyoruz...